esmaspäev, 23. aprill 2018

Veel üks muhu seelik

Kuuldes, et hakkan kuduma muhu seeliku kangast, tegi armas sõber Ilona samuti tellimuse. Nii saigi telgedele veetud 10m lõime, et saada kaks kolmemeetrist seelikukangast ja värvlid ning et jätkuks ka pisut harjutamiseks. 

 Seelikukanga eekujuks on kollane siilik Piiri külast Margot Marksi ja Veinika Västriku raamatust "Moekad Muhu siilikud" lk 69.

 

Alumisel pildil on näha ka väike eksimus - sinise kellukestemustri asemel peaks olema täppidega siksak, kuid korjasin paar mustririda valesti ja nii ta tuligi. Ülejäänud kaks liigivahet on korralikult siksakiga.  

 

Need kogemata sisselipsanud vead on tegelikult nii armsad ja annavad käsitööle seda õiget tunnet juurde. Alati kui muuseumiesemel mõne sellise leian, tahaks kohe üle uurimissaali kilgata ja kõigile oma leidu näidata.

 Ilona seelikule valitud kollane oli pisut külmema tooniga ning sobis hästi kriitvalgete triipudega. See valge puuvillane heegelniit oli mul kapis olemas ja nii tore on võtta materjali lihtsalt kapist, sest ostes peab valima ja otsustama ... ja alati jääb natuke üle, mis tuleb jälle kappi mahutada. 

 

Heegelniit oli pärit varudest, mis jõuavad minuni lausetega: "Sa käsitööinimene, ehk teed midagi, mul näe seisab juba kümme aastat kapis." Teine variant: "Teil seal maal läheb ikka tarvis." See viimane lause sobib ilmestama absoluutselt igasugust kraamikoormat, mis meie õuele jõuab. Maainimestel on teatavasti ju vähemalt kaks korda rohkem asju tarvis, kui linnainimestel. Eks ma siis sorteerin ja otsustan - või löön käega ja tassin lihtsalt aita ja hiljem imestan, kuidas küll jälle aidakapid silmini täis nagu peaksin enda teenistuses kratti.

 Allpool on näha ka sinine siksakmuster.

Peale seelikuvärvlite kudumist jäi hulk lõime üle. Olin plaaninud uhke tööproovi kudumise enne siilikukangaste kallale asumist, kuid aeg surus peale ning esimese tööproovi laiuseks sai 30 cm. Et lõime mitte raisata kudusin lõppu veel ühe tööproovi. Eks mul koolis juhtus ka vahel, et enne tuli töö ja seejärel joonistasin kavandi. 

 

Tallasin lihtsalt mustreid, ei korjanud ainustki rida ning kasutasin ära kõik poolilõpud. Siin ta on - muhu siilikukirja harjutuste "tööleht"


 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar